Чоловіча думка: “не зрозуміло, як це, бути чоловіком”

- Собаки гавкають на нас, Санчо, значить, ми рухаємося вперед.
Дон Кіхот

Я пам’ятаю, в дитинстві я мріяв стати космонавтом. Або богатирем. Хлопчаки, вони такі – тягнуться до мужності. Погодьтеся, це відмінна робота! Що з скафандра хоробро кричати “поїхали!”, Коли під тобою тонни горючої суміші вибухають, долаючи земне тяжіння, що від душі рубати голови міфічним ящіркам.

Дуже чоловічі заняття.

Але ми виросли і стали тим, ким стали. Давайте начистоту. Підніміть руки ті, хто мріяв, що він буде банківським клерком? Менеджером з логістики? Фахівцем з управлінського обліку? Програмістом?

Що мужнього в тому, щоб заплатити за світло, пропилососити, взяти машину в кредит? 
Стоїш ось посеред модного гіпермаркету, мляво наповнюючи кошик памперсами, хурмою і що там ще (заглянемо в список), і думаєш, а до цього я повинен був прийти?

Навколо рясніють прапори емансипації та фемінізму. Ми, виховані жінками, дивимося на це з великою повагою. Так само правильно – підтримувати слабку стать і прощати їм їхні маленькі слабкості та захоплення, так?

Але не покидає відчуття, що “щось не так”.

Мені поставили запитання недавно. Що в сучасному світі означає бути справжнім чоловіком? Ні, навіть не так. Що означає бути Справжнім Чоловіком? Лицарем! І де для Справжнього Чоловіка місце Подвигу?

Каюсь, я не придумав нічого розумнішого, ніж відповідь у дусі софістики. Мовляв, бути чоловіком для сучасного чоловіка вже подвиг … Так собі рецепт!

Сама логіка розвитку соціуму передбачає зниження допустимого рівня тестостерону. Коли народ став збиватися у великі поселення, альфа-самці, здатні з рівною легкістю валити мамонтів і одноплемінникам голови ламати, стали якось непопулярні. Тому що небезпечні. Це люди, які не здатні підкорятися. Вони занадто гарні. Занадто активні. Занадто агресивні. Що робити альфі в розвиненому суспільстві? У кращому випадку бути поліцейським або військовим. У гіршому – злочинцем.

І так, жінкам вони подобаються. Інстинкти ніхто не відміняв. “Жінки люблять покидьків, лише вони залишають здорових нащадків”.

 kak eto byt mzhch 02

 

Але з ними зазвичай не заводять сімей. А значить, вони не розмножуються. А значить, їх все менше і менше. Залишаємося ми, домашні і затишні, як поношені капці. Передбачувані, зрозумілі, люблячі дітей і кішок. Якщо і можна чекати від нас серенад під вікном і легких таких, соціально прийнятних, акуратних безумств, то тільки в цукерково-букетний період. Спочатку. Ну, завоювати якось.
А потім – зарплата, аванс, поличку прибити … Як проявлятися? Як демонструвати своїй другій половинці і самому собі, що ти мужик, а не ганчірка?

Орієнтирів практично немає.

Багато написано вже про спадщину війни, яка вже начебто і закінчилася сімдесят років тому, а генетична пам’ять залишилася. Чоловік – рідкісна цінність, його потрібно берегти, оберігати. Навіть кривого і кульгавого. Звідси коріння прекрасного анекдоту про “раптом війна, а я втомлений”.

Yuriy Rudyy Как помочь мужчине поверить в себя советы психолога

Недавнє минуле в якості ідеалів мужності пропонувало хіба що варіанти на зразок солдата, героя-визволителя. Або будівника комунізму, героя, відповідно, соціалістичної праці. Ну, або в якості альтернативи – дисидента, політично активного інтелігента, апогеєм діяльності якого було виїхати з країни.

З давніших років – дворянин з чітким кодексом честі, або міцний чоловік, фізично сильний, працьовитий.Загалом, складно з ідеалами. А раз немає орієнтирів, починаються перекоси.

Намагаючись довести собі і людям, що ми носії Y хромосоми, ми займаємося дуже дивними речами. Наприклад, купуємо великі червоні машини, дорогі телефони, стильні костюми та інші фалічні символи. Ми досягаємо успіху у жінок. У багатьох жінок. Адже Ловелас, Дон Жуан і Артур Пирожков – ті ще мачо, вірно?

macho

Ми багато п’ємо. Мій друг, приємний інтелігент, якось ділився своїми успіхами в області реалізації своєї маскулінності. “Раніше я не міг випити пляшку коньяку за вечір. А тепер вже можу”.

Ми поводимося показово брутально. Матюкаємося, куримо, смачно плюємося, вульгарно жартуємо і рідко голимося.
Ми вбиваємось, займаючись спортом. Рвемо жили під штангою або натхненно ламаємо суглоби на футбольному полі.
І, звичайно ж, щоночі їздимо на війну. На танках. І старі, і молоді.

Так, до речі, воїн – найяскравіший прояв мужності. Але в реальності вибирати доводиться між міліцією, професійним військовим і хіба що пожежником.

Мисливець – теж гарне амплуа. У мене знайомий захоплюється. І нещодавно перший раз в житті він когось убив. На щастя, зайця. До цього два роки пив горілку на капоті уазика. Складна це справа!

Культура лицарства припускала крім уміння скакати на коні в консервній банці ігри в шахи ще й даму серця, ім’я якої потрібно прославляти подвигами. Звідси – образ романтичного героя. Хороший образ, симпатичний. Але аж надто нежиттєздатний. Крім віршів, пісень і квіточок ще ж і їсти хочеться. Значить, не страждати потрібно, а грошики заробляти.

А мужик від сохи, орач – за великим рахунком не зовсім те. Якщо ти заробляєш гроші для сім’ї, це зовсім не означає ще, що до тебе ставляться як до чоловіка. Часто ти потрібен приблизно так само, як хороша корова з підвищеними “удоями”.

У цій всій плутанині проглядаються поки що два яскравих образи.

По-перше, людина багата і тому незалежна. Звідси стільки любові до дорогих іграшок

По-друге, чоловік з міцним здоров’ям, який за цим самим здоров’ям дуже стежить. Починаючи від спортзалу і правильного харчування і закінчуючи солярієм і манікюром.

І той, і інший образи – зовнішні, як яскраві обладунки середньовічного лицаря з пір’ям на блискучому шоломі.

 kak eto byt mzhch 04

 

Всередині – хлопчики, яким так ніхто і не пояснив, як це – бути чоловіком. Тому що батьки цього не вміли. А матері, виховательки та вчительки, в силу статі не могли. Але ми стараємося. Ми вчимося.

Два моменти важливі. Професіоналізм і своя територія.

І те, і інше насправді в наших руках.

Майстер своєї справи завжди сильний, незалежний і успішний. Як у матеріальному, так і в ментальному плані. Справжні професіонали завжди затребувані. Ліпиш ти зубні протези або плитку у ванній кімнаті – не суть. Залишається тільки вдосконалюватися у своїй справі.

Своя територія – це власність. Відособлена і недоторканна. Своя квартира, своя земля, свій дім, свій бізнес, свій відділ у фірмі, в кінці кінців. Положення Господаря дуже важливо для чоловіка.

Ну і доброта. Не будемо про неї забувати. Справжня внутрішня сила проявляється саме так. У поблажливості, прощенні, турботі, захисті і теплі.

Так що, чоловіки, будьте сильними!

  • Отзывы
  • Комментарии не найдены

Отзывы

Войти or Регистрация

Регистрация

Регистрация пользователя
или Отмена